Тимчасовий порядок розмитнення автомобілів буде змінено


Опубликованно 11.01.2019 00:42

Тимчасовий порядок розмитнення автомобілів буде змінено

Міністерство фінансів і комітет Верховної Ради з питань податкової та митної політики підготували зміни у тимчасовий порядок митного оформлення транспортних засобів, який використовується для розмитнення так званих «евроблях». Нововведення повинні обмежити втручання митниці до визначення митної вартості машин.

«Ці зміни насамперед мають вирішити проблему коригування митними органами вартості транспортних засобів, щодо яких здійснюється митне оформлення. Втручання в методику визначення митної вартості транспортних засобів призвело до утворення величезних черг на митницях і створило перешкоди для власників автомобілів з іноземною реєстрацією для розмитнення своїх автомобілів як можна швидше в пільговий період», — повідомила на своїй сторінці у Facebook глава комітету з питань податкової та митної політики, народний депутат Ніна Південця.

Після впровадження змін митна вартість не буде коригуватися у разі, якщо особа, яка здійснює митне оформлення автомобіля, надасть офіційні документи, які підтверджують заявлену вартість транспортного засобу. Це можуть бути банківські платіжні документи, договір купівлі-продажу або копії митних декларацій країни відправлення. В іншому випадку, пояснила Ніна Південця, митні органи матимуть право перевірити достовірність заявленої вартості ТЗ. Відповідна перевірка буде заснована на інформації про вартість аналогічного автомобіля в країні її попередньої реєстрації.

«У разі якщо вартість автомобіля дорівнює або перевищує нижню межу діапазону вартості аналогічного транспортного засобу без ПДВ, заявлена митна вартість не буде коригуватися. Якщо нижче — митна вартість автомобіля буде встановлюватися не вище рівня нижньої межі такого діапазону», — зазначила народний депутат.

Як повідомлялося раніше, 25 листопада вступили в силу закони про новий порядок розрахунку акцизів на автомобілі, правила транзиту ТЗ з іноземною реєстрацією і штрафи за недотримання строків транзиту, тимчасового ввезення машин. Користувачам автомобілів з іноземною реєстрацією запропоновано скористатися тримісячних пільговим періодом, під час якого діє знижений коефіцієнт розрахунку акцизу. При цьому порушники строків тимчасового ввезення або транзиту повинні додатково внести платіж у розмірі 8500 грн. За інформацією Державної фіскальної служби в період з 26 листопада по 10 грудня за новими правилами була розмитнена тисяча автомобілів з іноземною реєстрацією.Категория: Авто