Тривалий відпустку рятує від хвороб серця і судин, впевнені кардіологи


Опубликованно 09.09.2018 00:13

Тривалий відпустку рятує від хвороб серця і судин, впевнені кардіологи

Тривалий відпустку рятує від хвороб серця і судин. До такого висновку прийшли фінські учені, які представили підсумки своєї роботи на черговому конгресі Європейського кардіологічного товариства в Мюнхені.

У ході дослідження вчені протягом 50 років спостерігали за життям приблизно 1,2 тисячі заможних підприємців, які проживають в Гельсінкі (Фінляндія). Одна група добровольців вела звичний спосіб життя, а друга – отримувала консультації щодо здорового способу життя, а також лікарські препарати від високого тиску і "шкідливих" версій холестерину.

На початку експерименту дотримання правил здорового способу життя позитивно позначалося на здоров'я підприємців з другої групи, знизивши розвитку проблем з серцем на 46 відсотків (порівняно з контрольною групою).

Проте надалі вчені звернули увагу на той факт, що в перші 30 років спостережень показник смертності серед бізнесменів з другої групи помітно перевищував аналогічний показник серед учасників з контрольної групи. При цьому розрив у рівні смертності продовжував зростати і в наступні роки.

Провівши додаткові дослідження, вчені з'ясували, що ведуть здоровий спосіб життя бізнесмени насправді рідше йшли у відпустку і відпочивали набагато менше, ніж їх колеги з контрольної групи.

Чим вище був рівень "трудоголізму" у добровольців з обох груп, тим менше у середньому вони жили і частіше помирали від серцевих нападів, інфарктів та інших хвороб серця. Так, бізнесмени, які відпочивали максимум три тижні в році, вмирали на 37 відсотків частіше, ніж ті, хто проводив у відпустці місяць.

Фахівці підкреслюють, що трудоголіки менше спали і довше працювали, в результаті чого високий рівень стресу фактично обнулял всю користь від здорового способу життя.Категория: Здоровье