Вчені знайшли спосіб уповільнити старіння мозку


Опубликованно 07.12.2018 00:04

Вчені знайшли спосіб уповільнити старіння мозку

Гормон остеокальцин, який виробляється клітинами кісткової тканини, сприяє поліпшенню пам'яті в старіючому мозку. Про це повідомляють вчені з Колумбійського університету на чолі з лауреатом Нобелівської премії Еріком Канделом (Eric Kandel).

У попередніх дослідженнях вчені показали, що фізичні вправи вивільняють білок RbAp48, що перешкоджає розвитку старечого недоумства. Цей білок бере участь в утворенні хроматину — комплексу ДНК, РНК та інших різних білків. При цьому придушення мишачого гена, що кодує з'єднання, призводить до погіршення когнітивних здібностей молодих гризунів подібно до того, що спостерігається у старих тварин.

У новому дослідженні, результати якого були опубліковані в журналі Cell Reports, вчені продемонстрували, що RbAp48 взаємодіє з остеокальцином. Цей білок контролює активність генів, що кодують нейротрофічний фактор мозку BDNF і білковий рецептор GPR158. Робота цих сполук, важливих для пам'яті, в свою чергу, залежить від остеокальцину.

За словами дослідників, навіть невелика фізична активність, наприклад ходьба, допомагає вивільняти остеокальцин і білок RbAp48, що помітно знижує ризик розвитку старечого недоумства.Категория: Здоровье