Китайський "еліксир молодості" на основі ослячих шкур коштує тисячі доларів


Опубликованно 05.12.2018 00:26

Китайський

Як повідомляє ВВС, в Китаї ослячі шкури використовуються для виготовлення желатину эцзяо. У традиційній китайській медицині їм лікували анемію і ракові захворювання, а на сьогоднішній день він використовується в косметиці.

У Китаї эцзяо рекламують як "еліксир молодості", що сприяє поліпшенню кровообігу, запобігання викиднів і уповільненню старіння шкіри. Як виявилося, використання эцзяо – задоволення не з дешевих: в китайському інтернет-магазині Alibaba ціна за продукт на основі эцзяо досягає майже 2 тис. доларів.

Незважаючи на заяву Держкомітету з охорони здоров'я КНР про те, що корисні властивості эцзяо сильно перебільшені, зростаюча індустрія переробляє близько 4 мільйонів ослячих шкур в рік, і поголів'я ослів у самому Китаї, за офіційними даними, скоротилася з 11 млн у 1990 році до 3 млн 2017-м.

У Китаї сподівається послабити залежність індустрії эцзяо від імпорту за рахунок відтворення популяції ослів всередині країни. Однак екологи попереджають, що, з урахуванням тривалого терміну виношування у цих тварин, на це підуть роки.Категория: Здоровье