Вчені запропонували легкий спосіб боротьби з підвищеним тиском


Опубликованно 01.12.2018 00:24

Вчені запропонували легкий спосіб боротьби з підвищеним тиском

Біодобавки, що містять бета-гидроксимасляную кислоту (БОМК), допомагають в боротьбі з гіпертензією, яка може призводити до розвитку серйозних серцево-судинних захворювань. На тлі прийому цих добавок навіть необов'язково буде знижувати споживання натрію або збільшувати фізичні навантаження. Про це розповідають вчені The University of Toledo (США).

БОМК являє собою карбонову гидроксикислоту, яка синтезується в печінці в ході метаболізму жирних кислот. Вироблення цього з'єднання залежить від певних зовнішніх чинників.

У рамках дослідження, опублікованого в журналі Cell Reports, вищеназвані вчені показали, що надходження в організм великої кількості солі знижує рівень бета-гидроксимасляной кислоти в організмі. Проте синтез БОМК активується при обмеженні надходять в організм калорій і при підвищенні кількості фізичних вправ, що призводить до зниження артеріального тиску.

Вчені припустили, що бета-гидроксимасляная кислота знижує тиск. Вони почали давати щурам 1,3-бутандиол, перетворюється в печінці в БОМК. Результати експерименту показали, що у піддослідних зменшувалася запалення в нирках, пов'язане з гіпертензією.

Дослідники планують підтвердити, що у людей з високим кров'яним тиском спостерігається дефіцит БОМК. Вони також збираються визначити, скільки бета-гидроксимасляной кислоти необхідно для лікування гіпертензії і може з'єднання завдати шкоди іншим органам.

Після всього цього буде проведено клінічне випробування, у якому стан людей, які отримують БОМК, буде порівнюватися з даними людей, які одержують плацебо.Категория: Здоровье