Оргазм європейці і азіати висловлюють по-різному, – результати дослідження


Опубликованно 07.11.2018 00:00

Оргазм європейці і азіати висловлюють по-різному, – результати дослідження

Як з'ясувалося, європейці і азіати висловлюють по-різному оргазм, а от біль – однаково. Настільки незвичайне дослідження психологів з Університету Глазго було опубліковано в журналі Національної академії наук США PNAS.

Як повідомляє BBC, для експерименту була створена комп'ютерна програма по імітації виразу обличчя з використанням набору з 42 рухів. У їх числі - положення повік і губних м'язів. Далі було опитано 40 жінок і 40 чоловіків з різних культур – європейської та азійської - на предмет того, які емоції, на їхню думку, зображували змодельовані особи. Як виявилося, європейці і азіати висловлюють по-різному оргазм, а от біль – однаково.

Так, представники західної культури в момент оргазму широко відкривають очі і відкривають рот, в той час як люди з країн східної Азії - підтискають губи і розтягують їх в легкій усмішці.

Між тим європейці і азіати ідентично сприймають вираз болю на обличчі: опущені брови, зморщений ніс і трохи примружені очі за рахунок напруги верхній частині щік.

На думку вчених, результати експерименту наочно відображають різницю двох культур в питанні прояви вираження захоплення і задоволення з точки зору прийнятною в суспільстві норми. Так, у західній культурі люди цінують позитивно-збуджені стани, наприклад - радісно схвильована реакція і прояв ентузіазму. Це найбільш часто асоціюється з широко розкритими очима і рухами рота.

У теж час люди азіатської культури цінують стримане прояв почуттів, що найчастіше виражається у легкій полуулыбке із стисненими губами.Категория: Здоровье