Як вберегтися від інсульту?


Опубликованно 03.11.2018 00:02

Як вберегтися від інсульту?

Найпростіший спосіб знизити небезпеку передчасної смерті через інсульту (або полегшити наслідки події крововиливи) – щодня здійснювати прогулянки тривалістю не менше 30 хвилин. Про це заявляють шведські вчені з Готенбургського університету. Результати досліджень оприлюднені у виданні Neurology.

Фахівці повідомляють, що знайдено безліч підтверджень позитивного впливу фізичної активності на стан мозку. Взаємозв'язок між рухливістю і інсультами дійсно є, проте необхідні тривалі експерименти для розуміння суті процесів.

Клітинам організму необхідні постійні надходження кисню і нутрієнтів. Є клітини, здатні протриматися автономно кілька годин, але з часом мітохондрії все одно почнуть руйнуватися. Нейрони в цьому плані відрізняються найбільшою вразливістю, адже навіть декількох хвилин кисневого голодування достатньо для виникнення незворотних наслідків.

Загибель клітин не обов'язково пов'язана з інсультами, спровокувати її можуть і менш серйозні проблеми у кровопостачанні мозку (наприклад, порушення в локальних судинах, що постачають певні мозкові відділи). Слід піклуватися про стан свого кровоносної системи – в тому числі з допомогою фізичних навантажень.

Вчені спостерігали за 2300 пацієнтами, восстанавливавшимися після інсультів, і прийшли до висновку, що найбільш важкі інсульти та інші подібні напади значно частіше траплялися у людей, що не мають достатньої рухової активності. Ці пацієнти до хвороби не займалися спортом, вели сидячий спосіб життя. Щоб зміцнити здоров'я і уникнути серйозних ускладнень у разі інсультів, достатньо відвести 30 хвилин в день на прогулянки або легкі фізичні вправи.Категория: Здоровье