Предмети в будинку, які завдають шкоди організму


Опубликованно 05.10.2018 00:40

Предмети в будинку, які завдають шкоди організму

У прагненні облаштувати житло та створити ідеальну домашню атмосферу ми приносимо в будинок потенційно небезпечні речі.

Ламінат і меблі

Ті, хто навчався в медичному, пам'ятають: формальдегід – газ, який розчиняють у воді, щоб в такому коктейлі зберігати людські органи. А ще це канцероген. Раніше він зустрічався в консервах, тепер немає, заборонили. Зате в ламінаті та меблів формальдегіду може бути більш ніж достатньо: на його основі виготовляються зв'язувальні речовини. Наприклад, ламінат – це ДСП (плита із стружки), покрита папером (з зображенням дерева благородних порід). Зверху на цій красі – плівка. Під нею всі складові спресовуються за сприяння зв'язуючих речовин. Чим більш якісно вони запаяні, тим менше шансів, що шкідливий газ почне виділятися.

ЩО РОБИТИ? «При покупці ламінату ретельно перевіряй клас емісії (викиду в повітря) формальдегіду, – рекомендує еколог. – Він завжди вказаний на упаковці позначається літерою Е та цифрою від 0 до 2. Чим остання нижче, тим менше виділяється вільного формальдегіду». При виборі меблів стеж, щоб всі поверхні і кромки були ретельно герметизовані: покриті шпоною або захисною плівкою, а всі отвори – заклеєні. «За деякими оцінками, формальдегід виділяється з меблів не менше 14 років, особливо активно – перші півтора року», – запевняє фахівець.

Тому не забувай провітрювати кімнату, збагачену новим диваном, а в ідеалі купуй меблі з натурального дерева.

Засоби для дезінфекції

Ними ми миємо унітази, раковини, ванни, а особливо дбайливі матері – ще й дитячі іграшки. Мета дезінфектантів – вбити мікроорганізми, які можуть нам зашкодити. Що небезпечного міститься в них самих? В першу чергу гіпохлорит натрію – активний хлор, який і забезпечує забійну силу засоби. «Хлорвмісні дезінфектанти викликають подразнення дихальних шляхів, шкіри та очей, – розповідає Олена. – А якщо випадково змішати гіпохлорит з миючими засобами, що містять кислоти, почнеться активне виділення хлору. Це токсичний газ, його вдихання може призвести до госпіталізації». Крім усього іншого, з деякими особливо стійкими забрудненнями активний хлор вступає в реакцію і утворює сполуки типу тетрахлорметану та хлороформу – вони вважаються потенційними канцерогенами.

ЩО РОБИТИ? «Хороша дезінфікуюча альтернатива хлору – засоби, у складі яких солі четвертинного амонію (на упаковці найчастіше позначаються як «ЧАС»), – пояснює еколог. – Вони володіють дезинфікуючим ефектом, безпечні і в більшості випадків биоразлагаемы».

Кондиціонери

Безперечно, додають комфорту. Одне «але»: у них можуть осідати бактерії та спори грибів, яким зручно розмножуватися всередині апарату. Згадаємо дві основні неприємності. Перша – легіонелли – бактерії, що викликають «хвороба легіонерів». Хвороба була названа на честь з'їзду Американського легіону, на ньому захворів 221 чоловік (34 померли). По суті, це важка лихоманка, яка атакує різні органи хворого, орієнтуючись на їх стан.

«Ще одна неприємність – спори цвілевих грибів, – розповідає алерголог-імунолог. – Вони здатні викликати у людини не просто алергію, а інфекційно-алергічні реакції. Тобто, призводять до хронічних бронхітів, гайморитам та інших запалень, з яких людина не може вибратися до тих пір, поки не буде усунений алерген. Найчастіше страждають діти і люди з ослабленим імунітетом». Слідом за хронічними запаленнями, як правило, розвивається харчова алергія на всі продукти, що містять грибки: кефір, квас, квашену капусту, пиво.

Ні від легіонели, ні від пліснявих грибів на 100% не захиститися. І якщо в тебе завелася цвіль, це не ти нечупара – просто зовні надуло. Для профілактики розростання грибних спор лікарі рекомендують обробляти кондиціонери спеціальної дезинфікуючою рідиною (продається в організаціях, що обслуговують пристрої) максимум раз в півроку, а в ідеалі – раз в три місяці.

«Фільтри теж треба регулярно міняти: витягувати, викидати і ставити нові – а ні в якому разі не мити старі», – говорить фахівець.Категория: Здоровье