Вчені радять відмовитися від використання сушарок для рук в лікарняних туалетах


Опубликованно 12.09.2018 00:06

Вчені радять відмовитися від використання сушарок для рук в лікарняних туалетах

Вчені з University of Leeds закликають заборонити використання сушарок для рук в лікарняних туалетах. Доведено, що такі сушарки поширюють в 5 разів більше бактерій, ніж паперові рушники.

Вчені з'ясували, що потужні потоки сухого повітря розносять небезпечні патогени приміщенням, після чого вони потрапляють на інших людей. При застосуванні паперових рушників ризик поширення цих бактерій знижується у 5 разів порівняно з використанням сушарок. Ретельні аналізи показали підвищений рівень небезпечних бактерій в повітрі і на поверхнях приміщень, які здатні викликати сепсис, запалення легенів та гастроентерит.

Експерти в області мікробіології підкреслюють, що проблема починається з людей, які не дуже ретельно миють руки. Не очищаючи руки від бактерій повністю, вони підставляють їх під потужні потоки сухого повітря. Бактерії з потоком повітря потрапляють на навколишні предмети, деякі залишаються в повітрі, можуть осідати на одязі і шкірі інших людей, які знаходяться в туалеті, а також на різних поверхнях. Якщо люди доторкаються до заражених бактеріями поверхонь, вони ризикують чимось заразитися.

Паперові ж рушники поглинають воду і разом з нею мікроби, які залишилися на руках. Крім того, подібні рушники зазвичай кидають у сміттєві баки, тому ризик подальшого зараження зводиться до мінімуму.Категория: Здоровье