Генетично модифіковані москіти будуть випущені на волю в Буркино-Фасо


Опубликованно 10.09.2018 00:14

Генетично модифіковані москіти будуть випущені на волю в Буркино-Фасо

Уряд Буркіна-Фасо дозволив випустити на волю генетично модифікованих москітів, щоб позбутися від малярії.

Це частина довгострокового плану щодо знищення москітів, які переносять малярію. Це буде перший прецедент подібного роду на території Африки (у Бразилії подібних москітів випустили ще в 2016 році).

Малярія поширюється, коли паразити заражають москітів, а комахи вже переносять захворювання на людей. За даними Центрів контролю і профілактики захворювань тільки в 2016 році від малярії померло 445 000 чоловік, в основному це були діти в Африці. Якщо знизити кількість певного виду москітів — або позбавитися від них повністю — число хворих на малярію може знизитися.

Москіти, яких дослідники планують випустити в селі Бана, — це генетично модифіковані повністю стерильні самці. Вони не покликані знищити малярію — вони швидше створені для того, щоб місцеві жителі повірили науковому співтовариству.

Якщо все пройде добре, то дослідники Буркіна-Фасо, а пізніше в Малі та Уганді сподіваються випустити на волю москітів генного драйву. Цих особин вже змінять так, що вони будуть нести мутації, спрямовані на зниження числа москітів, і саме ці модифіковані москіти передадуть своїм нащадкам.

Ніхто і ніколи поки не випускав на волю тварин і комах з генним драйвом з однієї простої причини: це ризиковано. Якщо москіти, які будуть випущені зараз, призведуть до якихось несподіваних наслідків, то людям доведеться всього лише почекати, поки всі ці комахи загинуть. Але коли на волю випустять особин з генним драйвом, нічого відіграти назад вже не вийде. Але беручи до уваги кількість смертей від малярії, потенційна успіх експерименту може коштувати ризику.Категория: Здоровье