Депресія і тривожність підвищують ризик розвитку серцево-судинних захворювань


Опубликованно 06.09.2018 00:13

Депресія і тривожність підвищують ризик розвитку серцево-судинних захворювань

Депресія і тривожність підвищують ризик розвитку серцево-судинних захворювань у людей старше 45 років. Про це йдеться в новому дослідженні, опублікованому в журналі Американської асоціації серця Circulation: Cardiovascular Quality and Outcomes.

У дослідження було залучено 221 677 осіб з Австралії. З'ясувалося, що у жінок на 44% зросте ризик інсульту при умовах високого або дуже високого рівня психічного розладу. Що стосується чоловіків у віці від 45 до 79 років, то у них при аналогічних умовах ризик серцевого нападу зростав на 30%

В рамках дослідження випробовуваних просили відповісти на 10 запитань, які стосувалися зокрема того, чи вони відчувають втому без поважних причин, як часто вони відчувають безпричинну смуток, занепокоєння або тривогу.

З 102 039 чоловіків (середній вік 62 роки) і 119 638 жінок (середній вік 60 років) у 16,2% був середній рівень психічного розладу, а у 7,3% - високий чи дуже високий.

Спостереження за учасниками експерименту велися протягом чотирьох років, і за цей період відбулося 4573 серцевих нападів і 2421 інсульт. При цьому рівень психічного розладу підвищував абсолютний ризик серцевого нападу або інсульту.

У зв'язку з цим вчені закликають людей, що страждають психічним розладом, звертатися за медичною допомогою і приділяти підвищену увагу скринінговим обстеженням.Категория: Здоровье