Сенсаційне відкриття вчених: на Марсі виявили унікальне озеро - подробиці і перші кадри


Опубликованно 09.08.2018 09:55

Сенсаційне відкриття вчених: на Марсі виявили унікальне озеро - подробиці і перші кадри

На південному полюсі Марса вчені виявили 20-кілометрова озеро з водою в рідкому стані. Це перший подібний випадок.

Про найважливіше відкриття вчених повідомило впливове наукове видання Science, передає "Диалог.UA".

Вчені Національного астрофізичного інституту в Болоньї досліджували дані з Марса, отримані радаром MARSIS, розміщеному на європейському орбітальному зонді Mars Express. Їх чекало дивне відкриття - справжня рідка вода на планеті, середня температура якої становить -63 °C. Вони виявили озеро площею приблизно в 20 км на глибині 1,5 км Вчені запевняють, отримані дані не залишають сумнівів, що в озері знаходиться рідка вода.

Варто зазначити, що про існування на Марсі води вчені почали активно говорити ще 30 років тому. Про це свідчили особливий рельєф планети з явно помітними руслами річок, крижані шапки на полюсах, а також невелика кількість води в атмосфері. Однак прямих доказів не було.

Озеро з рідкою водою знайшлося на Південному плато Марса - Planum Australe. Радар видав інформацію, аналогічну тій, що показує на реальних рідких озерах Гренландії і Антарктики. Глибина водойми невідома. Ясно тільки, що вона перевищує декілька десятків сантиметрів - в іншому випадку радар б просто не спрацював.

Вчені підозрюють, що в озері знаходиться солона вода. Про наявність в ній живих організмів інформації немає. Проте це дуже ймовірно, так як найпростіші організми здатні виживати навіть при екстремальних температурах.

Даний об'єкт сьогодні дуже цікавий вченим. Належить його серйозне вивчення.

Нагадаємо, раніше "Диалог.UA" повідомляв, що NASA показало унікальний знімок Червоної планети.Категория: Техника